Elvana Gjata x Yll Limani - E di X Marre

0:00 E di
2:25 Marre
5:16 Subscribe

Stream/Download: loudcom.lnk.to/edixmarre
" E di"
Produced by Fatjon Miftari
Music: Fatjon Miftari, Yll Limani, Elvana Gjata
Lyrics: Yll Limani, Elvana Gjata
Mix & Master by Lex Barkey
Concept & Directed by: Dina Morina & Mjellma Istrefi
Cinematographer:Petrit Ukehajdaraj
Editor:Liridon Metushi
Colour Grading: Agon Nushi
Make up & Hair : Sellma Kasumoviq, Kaci Lleshi

"Marre"
Produced by Fatjon Miftari & Andy Gramm
Music: Yll Limani, Elvana Gjata
Lyrics: Yll Limani, Elvana Gjata
Mix & Master by Lex Barkey
Concept & Directed by: Dina Morina & Mjellma Istrefi
Cinematographer:Petrit Ukehajdaraj
Editor:Liridon Metushi
Colour Grading: Agon Nushi
Make up & Hair : Sellma Kasumoviq, Kaci Lleshi

Licensing : getin@loudcommedia.com
elvanagjataaaa
elvanagjatazyrtare
GjataElvana
ylllimani
fatjonmiftari

(C) 2021 EMM distributed by Loudcom Media

Lyrics :
"E di"
E di
Ah qa ishe e di
Nuk ka me na shku viti
Pa u nda une e ti

Pretty gal
E bukur amo so normal
Te banesa i kom shku
Telefonin po ma nal

Pretty gal so normal
Ko me ta bo naj skandal
Une di, une di, une di

Se ti po ma ik trunin
Se ti pse pe ndrron numrin
Se ti ma hek gjumin
Se ti je ka ja qet funin

Histori
Jena bo na histori
S’ka njeri qe nuk e di
Sahere ndahem une e ti

Ti po ma bon ma t’ron
Kur nuk po m’kallxon
Qa kom bo, qa kom bo, qa kom bo

E du e du e du
E du pa to nuk muj
E du e du e du
Per to sa jom ka vuj

"Marre"
Na me u nda o marre marre marre
Me m’bo me vujt o marre marre marre
Ty me ta thon/thanë nuk pata qare qare
Krejt i boj per ty e sem vjen marre

Krejt i di
Krejt i kom marr vesh e di cfare zemre e ki ti
Si besoj kerkujt si ty

Une nuk muj me duru
As nuk du me menu mos me kon ti me mu
Tash e di, tash e di,
Gjithe je kon ti, je kon ti

E ti luj luj luj veq mos luj me zemren tem
Ma ka ni se ma ka ni po ko me lujt nese ti m’rren

Na me u nda o marre marre marre
Me m’bo me vujt o marre marre marre
Ty me ta thon/thanë nuk pata qare qare
Krejt i boj per ty e sem vjen marre

Lej le t’folin le t’folin kujt pi ja nin
Ata nuk e kane dashnine
E ty as te thoni jo jo nuk t’vijne
Krejt i bojm na per dashnine

E ti luj luj luj veq mos luj me zemren tem
Ma ka ni se ma ka ni po ko me lujt nese ti m’rren

Na me u nda o marre marre marre
Me m’bo me vujt o marre marre marre
Ty me ta thon/thanë nuk pata qare qare
Krejt i boj per ty e sem vjen marre

Commenti

 • okay
  okay7 ore fa

  I feel like the majority of people who listen to Albanian songs aren’t Albanian

 • Capricornii Calatori
  Capricornii Calatori12 ore fa

  👏👏👏👏👍👍

 • beli leli
  beli leli13 ore fa

  bzzzzzzzzzz qtuu

 • Pranvera Camaj
  Pranvera Camaj22 ore fa

  ❤️❤️❤️❤️

 • Nikoleta Lisi
  Nikoleta Lisi22 ore fa

  E di has been on constant replay. Such a mood this summer

 • Ma Cho
  Ma ChoGiorno fa

  What language is this?

 • Valmira Daci
  Valmira DaciGiorno fa

  Super kenge

 • TheDragon Boy
  TheDragon BoyGiorno fa

  Wow cfare na bere moj Elvana 😱😱😱ngelem me fiksime 😇😇😇😇

 • Krenare Avdiu
  Krenare AvdiuGiorno fa

  Na me unda mare mare mare mem mba me vujt mare mare mare ty me ta fal nuk pate qare qare krejt ibaj perty sum vjen mare mare mare

 • Malvina Gjoka
  Malvina GjokaGiorno fa

  E kam ngju ma shum se 216 her qe kur ka dal brravo me pelqen veq vazhdoni

 • Geg Toska

  Geg Toska

  11 ore fa

  E di

 • Migena Melo
  Migena MeloGiorno fa

  E ke qare , big bravo 👏

 • hen ko
  hen koGiorno fa

  If you are reading this, I wish with all my heart that all the goals for which you are fighting day by day are fulfilled, Have faith that they will come true!

 • Oligert __&
  Oligert __&Giorno fa

  Eshte shume kenge e bukur❤️❤️

 • Ridi Ridi
  Ridi RidiGiorno fa

  Jetes asnjeher nuk i dihet se çka mund te ndodhe por shpresoj per te gjithe ata qe dashurojn me gjithe zemer te ken ne krah personat qe e meritojn ate dashuri...⚘

 • Игорь Антонов
  Игорь АнтоновGiorno fa

  Хорошо

 • albion Metushi
  albion MetushiGiorno fa

  Kenget me te bukura 2021

 • Aurela Gorezi
  Aurela GoreziGiorno fa

  You are very talented singers.Congratulation fo these wanderful songs.

 • NATSO
  NATSOGiorno fa

  اول عربي 😐😏 لايك في طريقك

 • DEIBBLI .Boyzi.jacUCCINI DBOOR
  DEIBBLI .Boyzi.jacUCCINI DBOOR2 giorni fa

  🎧🎧👌

 • Amarildo Maqinaj
  Amarildo Maqinaj2 giorni fa

  Ma te miret jeni

 • Marina Muhollari
  Marina Muhollari2 giorni fa

  Kenga shqip komentet te Tera anglisht

 • Avi Yacobi
  Avi Yacobi2 giorni fa

  Two beautiful songs from two very talented singers. Elvana is gorgeous and sexy as always and Ill has a very interesting voice.

 • Rena ツ
  Rena ツ3 giorni fa

  Why not splitted to two songs, "marre" is much better 😍

 • Xufe Sadikaj
  Xufe Sadikaj3 giorni fa

  😍😍

 • Asma Moukas
  Asma Moukas3 giorni fa

  Inna introduced you to me Elvana You're just amazing Girrrrrl🌏♥️

 • Lossy Abazi
  Lossy Abazi3 giorni fa

  🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Meli mely
  Meli mely3 giorni fa

  😍nuk ka me m shku viti pa e degju mijra here ket kenge.

 • Tikcomebestok
  Tikcomebestok3 giorni fa

  Duhen me shume kenge si keto se na mbyten "rreperat" dhe te fortit.

 • Artjola Jata 💞
  Artjola Jata 💞3 giorni fa

  😍😄💃🏻

 • Skender Sinani
  Skender Sinani3 giorni fa

  Wooowwww ❤️🇦🇱❤️ gigantisch 🇦🇱🇦🇱👌👌👌👌👌👌🌎🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Blerta Cuko
  Blerta Cuko4 giorni fa

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏super

 • alesja alesja
  alesja alesja4 giorni fa

  Super ylli limani 🥰🥰🥰🥰🥰❤❤💫💚💚💫❤🥰😊😊😊😊😊❤💫💫❤❤💚💫🥰

 • My Love
  My Love4 giorni fa

  qenkan 2.2k fakira qe kan be dislike

 • V K
  V K4 giorni fa

  Super kéngé falminderit Elvana & Yll 🙏

 • elton still
  elton still4 giorni fa

  😍😍😍😍😍😍

 • DETI Nani
  DETI Nani5 giorni fa

  Muzika shum e bukur. Po teksi njesoj eshte. Un shqiptare jam po shqipen e tyreve nuk e kuptoj. E njenjta tekse 😱😱😱😱

 • tannlegeoslo

  tannlegeoslo

  3 giorni fa

  Gjuhët e pasura kan shumë dialekte dhe unë jam krenar dhe falënderohem këngëtarëve të ri që i dokumentojnë dialektet për gjeneratat e ardhshme

 • Geg Toska

  Geg Toska

  4 giorni fa

  Si duket shqipja e juaj esht shum e kufizuar?

 • Kepsera Jakupovic
  Kepsera Jakupovic5 giorni fa

  Pazdrav Za albanij

 • hen ko

  hen ko

  Giorno fa

  Elvana Gjata dhe Yll Limani kombinim fantastik 🤩🤩

 • minij hooi

  minij hooi

  2 giorni fa

  Elvana Gjata dhe Yll Limani kombinim fantastik 🤩🤩

 • Ersida Hajdari
  Ersida Hajdari5 giorni fa

  super 👏👏

 • klodiana vogli
  klodiana vogli5 giorni fa

  Gthugygij^

 • LedjaBeqiri
  LedjaBeqiri5 giorni fa

  sa like per kengen

 • Xhoi Beqiri

  Xhoi Beqiri

  4 giorni fa

  Pafund

 • Dhurata . sweet
  Dhurata . sweet5 giorni fa

  Kjo kenge eshte shume e bukur, por mua me pelqen kenga 'marre' . Beni nje bashkpunim te dyte se kjo kenge eshte shume frymezuese . Kush mendon si une?

 • BI BTS
  BI BTS5 giorni fa

  Outfiti te Marre katastrof

 • Gert Geni
  Gert Geni5 giorni fa

  Çdo te thot fjala mare.. se ne nga jugu i themi nje luleje( koçimare) shkurt mare ..esht dikush te ma spjegoj çdo te thot ,se sma ha mendja te thot koçimare kjo

 • Geg Toska

  Geg Toska

  5 giorni fa

  Marre quhet turp. Perdoret edhe i /e marr

 • TheSoni30

  TheSoni30

  5 giorni fa

  Nuk eshte mare, por marre (turp), dmth ne kuptimin qe eshte turp te ndahemi.

 • Fatmir Az

  Fatmir Az

  5 giorni fa

  Turp i bjen

 • Valbone Beka
  Valbone Beka5 giorni fa

  Qikjo kanga ma e gjata🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄💜💞💜💜

 • Fjori Alba
  Fjori Alba6 giorni fa

  Sa zë të bukur kan kta të dy,super bashkpunim

 • Arjeta Muslia
  Arjeta Muslia6 giorni fa

  A

 • Laureta Comeau
  Laureta Comeau6 giorni fa

  Me pelqen shume zeri i Yllit! Edhe Elvana shume bukur! Kombinim perfekt zerash!!!

 • Elsa
  Elsa6 giorni fa

  🤩🤩🤩💥💥💥

 • ANDl
  ANDl7 giorni fa

  The best of 2021 🔥

 • Klea Zhelegu
  Klea Zhelegu7 giorni fa

  Elvana Gjata dhe Yll Limani kombinim fantastik 🤩🤩

 • Marsela Lleshi
  Marsela Lleshi7 giorni fa

  Po nje balad nga ju te dy, e imagjinoni dot si do ishte?

 • 2Pac-G
  2Pac-G7 giorni fa

  Se ti po ma hek trunin 😓😓😤 Se ti pse pe ndrron nrr😶 Gj.S

 • Noni Nikollaj
  Noni Nikollaj7 giorni fa

  Te gjith punojn keng e Elvana vetem Hite 👌🏻

 • Petrit Dushku
  Petrit Dushku7 giorni fa

  O zot sa kenge e bukut

 • Sali Abazov
  Sali Abazov7 giorni fa

  Cila pjes ju pelqen me shum - e di apo marre (mua me pelqen meshum marre)😄❤

 • Se Dž
  Se Dž7 giorni fa

  What a beautiful woman, that is crazy how beautiful she is and the song is also perfect, grettings from Croatia💕

 • GENTJAN HYKA

  GENTJAN HYKA

  4 giorni fa

  She is from albania and people in Albania are sow beautifull and I am from Albania Albania is the best .Çkemi njerez nga shqiperia

 • A. R.

  A. R.

  7 giorni fa

  She is even more beautiful live! 😍 Love for Croatia ♥️

 • Nurcan Gunder
  Nurcan Gunder7 giorni fa

  🌹🌏🌎🌍🧿🙏♾

 • Naj Ada Flp
  Naj Ada Flp7 giorni fa

  O Zot sa kenaqem Duke kercyer me kte keng!!!!!

 • kida kidatore
  kida kidatore8 giorni fa

  Te gjith kemi nevoj per fjal te mira ne keto kohe te veshtira duhet ti iu lutemi zotit per mir

 • Artur Sparrow
  Artur Sparrow8 giorni fa

  Keine Ahnung was die da singen. Aber cool 😎 👍

 • Marilda Lila
  Marilda Lila8 giorni fa

  Bravo keng super

 • Beleg 03
  Beleg 038 giorni fa

  ✝️❤️

 • Tina Merja
  Tina Merja8 giorni fa

  Bravo nje keng si kjo na u ka desh⭐⭐🇦🇱🇦🇱

 • Ask to seduce Miss
  Ask to seduce Miss8 giorni fa

  Such a beautiful language what is it!?

 • Geg Toska

  Geg Toska

  8 giorni fa

  Albanien language

 • The Girl

  The Girl

  8 giorni fa

  Albanian language-shqip

 • Queen Deep
  Queen Deep8 giorni fa

  A beautiful song. Hello from Germany. I like it👍👍

 • AntzelaTzafa

  AntzelaTzafa

  Giorno fa

  Can you pls mix some of the albanian hit songs??

 • maria aliaj

  maria aliaj

  4 giorni fa

  @Esi Dallo ppppppppppppppnpppp

 • maria aliaj

  maria aliaj

  4 giorni fa

  Pppppppp

 • Esi Dallo

  Esi Dallo

  6 giorni fa

  hello from albania

 • Tila Kasmi

  Tila Kasmi

  7 giorni fa

  Super bravissimi

 • pranvera mustafaraj
  pranvera mustafaraj8 giorni fa

  Wlcana ft ylli shume te bukra keto kenge

 • Lumturie Cubaku
  Lumturie Cubaku8 giorni fa

  Seupr

 • anjeza hameti
  anjeza hameti8 giorni fa

  Si pa kuptim fare teksti kenges

 • Beli Salihu
  Beli Salihu9 giorni fa

  641& h ,mS§☺️☺️😔😞🥸😣😖🤬

 • Xhesi Seferi
  Xhesi Seferi9 giorni fa

  Super Kong bravo😙😙😙😙

 • Colin Goethals
  Colin Goethals9 giorni fa

  Much love from Belgium 🇧🇪🇧🇪 keep up the good work 👍👍

 • serry ciok

  serry ciok

  2 giorni fa

  O me ne fund bashkpunimi ku dyt kengtart din me knu pa autotune😍😍😍😍

 • aswer huio
  aswer huio9 giorni fa

  Dy zerat me te vecante te Shqiperise.na kenaqet me keto kenge shume te bukura.suksese te dyve💖

 • Gersi Hoxha
  Gersi Hoxha9 giorni fa

  Pravo ju pofte

 • Marin Zefaj
  Marin Zefaj9 giorni fa

  Super kenge

 • Ask to seduce Miss

  Ask to seduce Miss

  8 giorni fa

  Elvana esht Elvana o vlla ska mo 👌👌👍👍❤❤

 • Erjola Ibi
  Erjola Ibi9 giorni fa

  Shumë këngë e bukur ju lumt . Ky është një hit i padiskutueshem . Faleminderit që na i bëni këtë verë akona më të bukur. ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 • Boby Music
  Boby Music9 giorni fa

  I love this queen❤️

 • Sioni Geg
  Sioni Geg9 giorni fa

  super song i love this

 • ᴀʟʙᴀɴ ɴɪᴋᴜ
  ᴀʟʙᴀɴ ɴɪᴋᴜ9 giorni fa

  🇪 🇱 🇻 🇦 🇳 🇦  🇬 🇯 🇦 🇹 🇦

 • ᴀʟʙᴀɴ ɴɪᴋᴜ
  ᴀʟʙᴀɴ ɴɪᴋᴜ9 giorni fa

  ꧁𝖠𝖺𝗁 𝖤𝗅𝗏𝖺𝗇𝖺, 𝗓𝖾𝗆𝗋𝖾𝗇 𝗍𝖺 𝗁𝖾𝗇𝗀𝗌𝗁𝖺 ,𝗌𝗁𝗉𝗂𝗋𝗍 𝗃𝖾 ت︎❣︎❤︎❥︎♥︎♡︎❦︎༄✩☆✰☢︎✪❁☝︎꧂

 • Maya
  Maya9 giorni fa

  The only issue I see is the outfits and hairstyles 😞 otherwise all good, great tune 😁🥳

 • anonim
  anonim9 giorni fa

  Kto qe kan bo dislike degjojne kenget e perputhsave🤣🤣🤣🤣🤣 Super Elvana&Ylli👏👏🎶🎶🎶

 • lolita chikita
  lolita chikita9 giorni fa

  Super kenge dy vocale te mrekullueshme🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐💋❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 • Qendresa Mekuli
  Qendresa Mekuli9 giorni fa

  Shum e mir kenga ju lumt juve👏👏👏👏

 • HB’MAFIA.ktu.bzzzzz👑👑👑
  HB’MAFIA.ktu.bzzzzz👑👑👑9 giorni fa

  ❤️❤️❤️❤️❤️👌

 • Abed Zedat
  Abed Zedat10 giorni fa

  😍❤💙💛👍

 • mllop aeet
  mllop aeet10 giorni fa

  one of the most beautiful voices that i heard bravo elvana 🔥😍 greetings from our neighbors Montenegro 🇲🇪

 • Ariu Ariu
  Ariu Ariu10 giorni fa

  Elvana eshte shpresa jone e vetme.Do zoti vitin tjeter cojne Elvana Gjaten ne eurovizion!! Sepse nese iken ne eurovizion Elvana gjata ne Shqiptaret e kemi te sigurt fitoren me te!!!!!!

 • Elidona Beshi
  Elidona Beshi10 giorni fa

  Elvana esht Elvana o vlla ska mo 👌👌👍👍❤❤

 • Xhesika Mlloja
  Xhesika Mlloja10 giorni fa

  perfekt

 • ICT Youth Camp Extra Credit
  ICT Youth Camp Extra Credit10 giorni fa

  Kush ka zotin me veti nuk e rrezon as termeti

 • Erbjol Sharka
  Erbjol Sharka10 giorni fa

  🌻🌷

 • Jtree Sams
  Jtree Sams10 giorni fa

  jeni ilac per shpirt shyqyr qe egzistoi se na myten pseudokngtaret😍😍😍😍😍😍

 • Baby Nefeli
  Baby Nefeli10 giorni fa

  Kanali per femije Baby Nefeli Keng dhe lojra per femije

 • Alex Mouzakiotis
  Alex Mouzakiotis11 giorni fa

  👍

 • Bani Zeqaj
  Bani Zeqaj11 giorni fa

  🤍🤍🤍

 • juan P
  juan P11 giorni fa

  Why not English translations? I like it but can't understand the words!:(((

 • Arlido Lika
  Arlido Lika11 giorni fa

  Ju lumtë që të dyve 😍😍

 • Griselda Braho
  Griselda Braho11 giorni fa

  Kenge e bukur plot ndienje 👏👏👏

 • Pierre Petermichl
  Pierre Petermichl11 giorni fa

  Albanisch ist eine der attraktivsten Sprachen! 😍

 • Eda Saraci
  Eda Saraci11 giorni fa

  Love you guys🔥🔥

Il prossimo